Yerel Seçimler İçin AK Partide 5’li Aday Formülü

Yerel seçimlerde AK Parti belediye başkan adayları belirlenmesinde ‘ahlak, tevazu ve çalışkanlık’ kriterleri baz alınarak her yer için 5 aday adayı belirlenecek.

Yerel Seçimler İçin AK Partide 5’li Aday Formülü

Çalışmalar Başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın startını verdiğini yerel seçim çalışmaları başladı. Hafta içi yapılan MYK’da seçim hazırlıkları masaya yatırıldı. Adayları belirlemek için formüller üzerinde çalışılıyor. Geçen seçimlerde kıl payı kazanılan ya da kaybedilen yerler üzerinde izlenecek olan strateji belirleniyor.

Adayların tespiti için milletvekili seçimlerindekine benzer bir yol izlenecek. Belediye başkan adayları için kurul oluşturulacak. Her belediye için en az 5 isim belirlenecek. Kurul cumhurbaşkanı başkanlığında toplanarak bu isimler arasında eleme yaparak seçim yapacak. Mevcut belediye başkanlarının yola devam edip etmeyeceğine ise geçmiş dönemlerdeki performanslarına göre karar verilecek.

Değişim Esas, Beklentiler Karşılanacak

AK Parti yöneticileri değişimin esas olduğunu ve başarılı olanlarla yola devam edileceğini aktardı. Her bir şehrin röntgeninin çekildiğini ve buna göre kararlar alınacağını bildirdiler. Adaylarda insani özellikleri ön plana çıkan, sosyal belediyecilik yapan, ahlaki prensiplere uygun, zaman ve para yönetimi konusunda yetenekli olma özellikleri aranacak. Buna göre 5 aday belirlenecek ve içlerinden biri seçilerek aday gösterilecek. Adaylar açıklandığında vatandaş tereddüt etmeyecek.

Yerel seçimlerde izlenen strateji ile vatandaşların beklentilerinin karşılanması esas olacak. Önceki dönemlerle kıyaslanarak yapılan çıkarımlara göre strateji belirlenecek.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMİL  DARICI
CEMİL DARICI - 10 ay Önce

Belediye başkan adayları sms ile vatandaşa sorulması gerekli.