Yerel Seçimler Erkene mi Alınacak?

Kulislerde Erdoğan’ın düşen oy oranından rahatsız olduğu ve yerel seçimlerin erkene alınacağı konuşulurken CHP’li Yarkadaş 4 Kasım tarihini verdi.

SİYASET 01.07.2018, 22:17
Yerel Seçimler Erkene mi Alınacak?

Erken Seçim mi Geliyor?

AK Partinin MKYK toplantısında parti oy oranları üzerinden iller bazında değerlendirme yapıldı. Kulis bilgilerine göre Erdoğan partisinin oy oranlarının %42,6 oranlarına düşmesinden rahatsız ve erken seçim arzuluyor. Erdoğan’ın MKYK toplantısında seçmenin verdiği mesajı iyi değerlendirmeleri gerektiği ve seçim atmosferinden çıkmadan yerel seçimlere hazırlanmak gerektiğini söylediği aktarıldı.

Yerel seçimler için halkın sevdiği adaylar bulmaya çalışacaklarını söyleyen Erdoğan, seçim hazırlıkları için olağan kongrenin erkene alındığını belirtti. Kongrede kadroların belirlenmesi üzerine seçim çalışmalarına başlanacak. Kulislerde normalde Mart 2019’da yapılması gereken seçimlerin Ekim-Kasım 2018’de yapılacağı konuşuluyor. Bunun için muhalefetin desteği ile anayasa değişikliği hedefleniyor.

Bazı AK Partililerin ise MKYK’de erken seçime karşı çıktığı öne sürüldü. İki üç aylık gibi kısa bir sürede seçim için gerekli hazırlıkların yapılamayacağını öne süren partililer, sonuçlanan seçimlerde düşen oy oranlarını da yeterli çalışmanın yapılamamasına bağladılar.

Yarkadaş 4 Kasım Tarihini Gösterdi

Yerel seçimlerin öne çekileceği kulislerde konuşulurken CHP’li Barış Yarkadaş seçimlerin 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacağını iddia etti. Yarkadaş AK Parti kongresinin erkene çekilmesinin sebebinin erken seçim olduğunu belirtti. AK Partililerin kafalarındaki tarihin ise 4 Kasım 2018 olduğunu söyledi. Bu tarihe tüm partililerin uyacağını da belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)