Yeni Parti İddialarına Yalanlama

Yeniçağ yazarlarından Ahmet Takan tarafından dile getirilen Babacan, Davutoğlu ve Şimşek’in yeni parti kuracaklarına dair iddiaları Şimşek yalanladı.

SİYASET 09.09.2018, 20:00
Yeni Parti İddialarına Yalanlama

Gerçeği Yansıtmıyor

Takan, yazısında AK Parti ile aralarında soğuk rüzgarlar esen eski bakanların yeni bir merkezi parti kurma girişimlerine başladıklarını iddia etti. Bu oluşum içerisinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bulunmadığını ifade eden Takan görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Takan yazısında CHP’deki küskün muhaliflerin de ekibe dâhil olacağını iddia etti. Bu kanattan bir açıklama gelmezken Takan temasların devam ettiğini dile getirdi.

Twitter’dan Yanıt Verdi

Bu iddialara karşın cevap hakkı doğan Bakan Mehmet Şimşek Twitter hesabı üzerinden ilgili yazıyı etiketleyerek yanıt verdi. Şimşek böylesi bir oluşum olup olmadığı konusunda herhangi bir ifade kullanmaz iken kendisi ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirmekle yetindi.

Yerel Seçim Sonrası

Takan iddialarında kurulacak yeni partinin yerel seçimlerden sonra siyaset meydanına çıkacağını ifade etti. Böylelikle bir sonraki genel seçimlere kadar parti taban oluşturmaya çalışacak ve seçimlere güçlü bir şekilde girecek. Ancak bu iddiaların ne kadar gerçek ve doğru olduğu ise bilinmiyor. Zira kulis bilgileri olarak ifade edilen bu bilgilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek. Ayrıca Takan’ın yazısında geçen isimlerden sadece Bakan Şimşek’ten yalanlama geldiğini de unutmadan ifade etmek gerekir. İlerleyen süreç içerisinde diğer isimlerden de yalanlamalar gelmesi muhtemeldir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@