Yargıtay Enis Berberoğlu İçin Ret Verdi

CHP’li vekil Enis Berberoğlu hakkındaki davanın dokunulmazlık nedeniyle durması istemine Yargıtay 16. Ceza Dairesi ret kararı verdi.

SİYASET 21.07.2018, 20:17
Yargıtay Enis Berberoğlu İçin Ret Verdi

Kılıçdaroğlu’ndan Berberoğlu Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ’da yaşanan tren kazası nedeniyle taziye ziyaretinde bulunduğu sırada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yargıtay’ın Enis Berberoğlu kararının Yargıtay’da adalet olmadığını gösterdiğini söyledi. adalet dağıtmaktan çıkan Yargıtay için gerçekten büyük bir acı dedi.

Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu hakkında verilen kararın Türkiye’de adalet olmadığını tescillediğini söyledi. Parlamentodaki görüşmelerde Anayasa Komisyonu Başkanının ilgili maddeyi düzenleme gerekçesini gayet açık ve net şekilde dile getirdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın ilgili dairesinin parlamento tarafından çıkan yasayı dinlemediğini söyledi. Kararı veren hakimleri ise ayrık tuttuğunu belirtti. Yargıtay’ın parlamentoyu da anayasayı da dinlemeyen ve istediğini yapan bir karar verdiğini söyledi.

Yargıtay’da Adalet Yok

Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu hakkında verilen bu karar ile Yargıtay’da adalet olmadığını ve Yargıtay’ın adalet dağıtmaktan çıkan bir kurum olduğunu ifade etti. Bu durumun çok acı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye adına üzüldüğünü de söylemeden geçmedi. Ülkedeki adaletin nasıl bu hale geldiğini sorgulayan Kılıçdaroğlu, nasıl olur da adalet siyasetin emrine giriyor diye sorguladı. Siyasetin emrine giren Yargıtay’ın artık Yargıtay olmaktan çıktığını ifade etti. Önümüzdeki süreçlerde bu mahkemeler tarafından verilen yanlış kararların başka merciler tarafından düzeltilmesini umduğunu söyledi. Böylece yargıya olan güvenin yeniden inşa edileceğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)