Yardım Kampanyası Siyasetin Fitilini Ateşledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün kamuoyuna açıklanan ‘biz bize yeteriz kampanyası’ bir süredir durgun olan siyasetin fitilini ateşledi.

SİYASET 01.04.2020, 23:04
Yardım Kampanyası Siyasetin Fitilini Ateşledi

Kampanyaya Destek Yağıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı korona virüsü ile mücadele kampanyasına pek çok çevreden destek yağdı. İlk günden hatırı sayılır miktarda bağışlar yapıldı. Hem bireysel hem de kurumsal bazda pek çok farklı çevreden bağış yapıldı. 

İlk bağış Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti ve 7 maaşını bağışladığını açıklamıştır. MHP lideri Devlet Bahçeli 5 maaşını bağışlama kararı alırken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 1 maaşını bağışladı. Holdingler, spor kulüpleri gibi kurumsal yerlerden yüklü miktarlarda bağışlar yapıldı. 

Diğer yandan vatandaşın katılımı için SMS ile bağış kampanyası da başlatıldı. Dileyenler bir SMS göndererek 10 lira bağışta bulunabilecektir. Daha fazla bağışta bulunmak isteyenler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan IBAN numaralarına para gönderebilecektir. 

Muhalefet Tepkili

Şu anda kovid 19 sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın gündemini meşgul ediyor. Doğudan batıya pek çok ülke virüsle mücadele ediyor. CHP ile İYİ Parti ise dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olmadığı gerekçesi ile kampanyaya karşı çıktı. Şu anki süreçte mağdur olan vatandaşın sırtına yeni bir yük yüklenmesi yerine kamu kaynaklarının kullanılması istendi.

Korona virüs gündeminden ötürü bir süredir durgun olan siyaset, bağış kampanyası ile yeniden ateşlendi. Vekiller meclis kürsüsünde olmasa da elektronik ortamda karşı karşıya gelmeye devam ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)