Ve Ali Babacan Ak Partiden İstifa Etti

Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan yayımladığı bir metin ile Kurucu üyesi olduğu Ak Partiden İstifasını duyurdu.

SİYASET 08.07.2019, 16:17
Ve Ali Babacan Ak Partiden İstifa Etti

Ak Parti kurucu üyelerinden eski başbakan yardımcısı ve Dış İşleri Bakanı Ali BABACAN Ak Partiden 18 yılın ardından istifa etti.

Kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlı yapılan yazılı istifa açıklamasında “son yıllarda pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım.

Aynı süreçte Türkiye yeni sınamalarla karşı karşıya kaldı. Dünya hızla değişti. Ülkemizde ise parlak bir gelecek vaat eden, bambaşka beklentileri olan, dinamik, yeni nesillerimiz var artık.

İçinde bulunduğumuz şartlarda Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır. Ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler planlar, programlar gerekmektedir.

İnanıyorum ki karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü ancak temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır. Beraberce çalışmak ve ortak aklı hedeflemek zorundayız. Çalışmalarımızın bağımsız ve özgür bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her konuda beyaz sayfalarla işe başlamak gerekmektedir.

Bu gerçekler dikkate alındığında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyeliğimin devam etmesi maalesef mümkün görünmemektedir. Bugün itibariyle istifa dilekçemi parti genel merkezine ulaştırdım.”  Şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)