Uygur Türkleri Son Dakika! Çin Uygur Türklerine Zulüm

Çin hükümetinin Uygur Özerk Bölgesinde Uygur Türklerine karşı baskı ve insanlık ihlallerine karşı 22 Devlet tarafından mektup gönderilerek uyarılmış ve baskılara son verilmesi için mektup gönderilmiştir. MÜSLÜMAN tek bir ülkeden ses yok…

SİYASET 13.12.2019, 15:24 13.12.2019, 15:29
Uygur Türkleri Son Dakika! Çin Uygur Türklerine Zulüm

Çin hükümetine karşı Amerika Birleşik Devletleri Uygur Türklerine karşı ABD temsilciler meclisinde baskı zülüm ve ölümlere karşı Çinli yetkililere yaptırım yasa tasarısı hazırlanarak kabul edildi. Senatoda kabul edilen tasarı ABD Başkanı Donald Trump yönetimine şiddetten sorumlu olan Çinli yetkililere yaptırım uygulanması için Temsilciler Meclisi ve Senatodan imzalanarak önümüzdeki günlerde Beyaz Saray’a gönderilmesi beklenmektedir.

Çin hükümeti ise ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosunun ulusal egemenlik ve güvenliğimizi koruma haklarının olduklarını bu konuda geri adım atmayacaklarını ABD içişlerimize karışmaması gerektiğini söyledi. Birleşmiş Milletteler BM İnsan Hakları Konseyi üyeleri 22 Ülke tepki gösterip mektup gönderirken, İSLAM ülkeleri deve kuşu misali başını her zaman olduğu gibi kuma koymuş vaziyette.

HRW İnsan Hakları İzleme örgütü raporunda son 2 yıl içerisinde Uygur Türklerine yapılan insanlık dışı uygulamalar rapor halinde açıklandı. Çin hükümeti önleyici tedbir diyerekten (asker ve polisleri) silahsız ve suçsuz masum insanları her türlü yaşama hakkını gasp ederek UYGUR TÜRKLERİNİ tutuklayarak kamplara kapatarak aylarca ve yıllarca çocuk, hamile, hasta, yaşlı demeden her türlü ahlaksızlık tecavüzler, ölümler, vahşice işkenceler maruz kalan yüzbinlerce insan evet İNSANLIK öldü dedirtecek cinsten zalimlikte sınır tanımayan Çin hükümetine Hristiyanlar tepki gösterirken maalesef tek bir İSLAM ülkesinden tepki verilmemiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Türkistan 1 yıl önce
Müslüman nedir ? Türk nedir ? İlginç...