Umreden Dönen Vekiller Karantinadan Kaçtı mı

Umreden dönen bazı vekillerin karantinadan kaçtığı iddiaları TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından yanıtlandı.

SİYASET 17.03.2020, 22:22
Umreden Dönen Vekiller Karantinadan Kaçtı mı

İddialar Gerçek mi?

Umreden dönen vatandaşlar KYK yurtlarında karantinaya alınırken, bazı milletvekillerinin de umreden geldiği iddia edildi. Bu vekillerin karantinaya uymadığı iddiaları gündemi karıştırdı. 17 vekilin havaalanında VIP’den kaçtığı ve karantinaya uymadıkları bilgisi yayılmıştı. 

Bir süredir devam söylentiler, gazeteciler tarafından TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a soruldu. Şentop iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çünkü Mart ayından beri umreye giden ya da dönen vekil olmadığını açıkladı. Bu nedenle umreden dönen ya da karantinadan kaçan vekil yoktur. 

31 Vekil Karantina Uyguluyor

Şentop aynı zamanda yurtdışından gelen vekillerin bilgisini de paylaştı. Şu anda yurtdışından gelen 31 vekil bulunduğunu açıkladı. Bu vekillerin ise kendilerini sosyal hayattan izole ederek karantina uygulamaktadır. Ancak yetkili makamlarca karantinaya alınan vekil yoktur. 

Şentop TBMM’de çalışan personelde korona virüsü görüldüğü iddiasını da yanıtladı. Mecliste çalışıp da hastaneye başvuran herkesi takip ettiklerini söyledi. Meclis hastanesi ya da diğer hastanelere başvuran personellerinin bilgisinin kendilerine ulaştığını belirtti. 

Meclis Tatil Olacak mı?

Şentop’a TBMM’nin tatil olup olmayacağı da soruldu. Mecliste bu konunun görüşüleceğini belirtti ancak bu hafta çalışmalara devam edilecek. Şu anda görüşülmesi devam eden kanun teklifinin görüşmeleri bitene kadar görüşmeler devam edecektir. Bu görüşmeden sonra ise meclisin tatil olup olmayacağı görüşülecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)