Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Taksim’deki bir otelde basın toplantısı düzenleyen İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

SİYASET 17.01.2018, 20:05
Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

3-4 Şubat'ta yapılacak olan 36. Olağan Kurultay'da Kocasakal da başkanlık için yarışacak. Kocasakal'ın sarf ettiği "Mustafa Kemal'in askeriyim" sözleri ise salondan büyük alkış topladı.

O Toplantıdan Satır Başları

Kocasakal toplantıda insanların oy vermeye koşa koşa gideceği bir CHP olması gerektiğini ifade etti. Özüne, kimliğine ve fabrika ayarlarına dönen bir CHP için bundan sonra “kurtuluş kuruluştadır” sloganını kullanacağını açıkladı. 

Siyasetin fikrin özüne değil kişilere hapsedilmesini eleştiren Kocasakal, zıtlıklar ve karşıtlıklar üzerine tezahürat yapıldığını söyledi. Bu şekilde birbirinden uzaklaşan insanlar ülkesi olmanın dayatıldığını ifade etti. 

İktidarın Cumhuriyetin kolonlarını tahrip ederek, Büyük Orta Doğu eş başkanlığına soyunduğu eleştirisi yaptı. 

“Mustafa Kemal’in Askeriyim”

Yeni Türkiye hayalinin ülkenin kurumlarını çökertmek ve ülkenin genetiği ile oynamak olduğunu söyleyen Kocasakal, artık Türkiye için beka sorunu olduğunu ifade etti. Bu açıklamayı ise Mustafa Kemal’in askeri olarak yaptığını ifade etti. 

Bunların Patimizde Yeri Yok

Şu anda partinin görevini yapamayacak hale getirildiğini söyleyen Kocasakal, parti ideolojisi ile uyuşmayan kişilerin partiye zarar verdiğini söyledi. Atatürk’e kefere diyenlerin, üniter yapıyı istemeyenlerin ve HDP güzellemesi yapanların Atatürk’ün partisinde siyaset yapamayacağının altını çizdi. Bu partide Said Nursi ve Seyit Rıza güzellemesi de yapamayacağını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@