Türkiye ve Rusya Görüşmeleri Tekrar Başlıyor

Rejim güçleri tarafından yapılan hava saldırısı sonrasında 33 vatan evladımızın şehit edilmesinden sonra bugün saat 16’da Türk ve Rus heyetleri tekrar bir araya gelecek.

SİYASET 28.02.2020, 18:45
Türkiye ve Rusya Görüşmeleri Tekrar Başlıyor

Tüm Türkiye dün akşamda İdlip’de ki Türk gözlem noktalarına rejim güçleri tarafından yapılan haince saldırıyı ve 33 askerimizin şehit düşmesi üzerine büyük bir üzüntü yaşıyor. Birçok vatandaşımız şehitlerimizin kanının yerde kalmamasını ve yapılan saldırılara misli ile karşılık verilmesini talep ediyor.

Bu anlamda yapılan saldırıların esas sorumlusu olarak Esat güçlerine destek verdiği görülen Rusya görülüyor. Bu sebeple her 2 ülke arasında gerilimin oldukça hat safhaya ulaştığı şu saatlerde Rus tarafı yapılan saldırı ile hiçbir ilgileri olmadığını ve Esat rejimine herhangi bir bilgi verilmediğini açıkladı. Türk tarafında ise bu açıklamaların tatminkar bulunmadığı ifade ediliyor.

Taraflar Saat 16’da Bir Araya Geliyor

Rusya ve Türkiye arasında yaşanan gerilimin neredeyse savaş noktasında gelmesi ile birlikte tarafların İdlip konusu ve dün yaşanan saldırıyı görüşmek amacıyla saat 16’da bir araya gelecekleri bilgisi verildi. Rus tarafının ılımlı açıklamalarına rağmen dün gerçekleştirilen rejim saldırısı sonrasında bu toplantıdan herhangi bir anlaşmanın çıkması beklenmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Putin arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde de herhangi bir adımın atılmadığı ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son derece sinirli olduğu ve Esat’a yaptıklarının bedelini ödetmekte kararlı olduğunu ifade ediliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)