Türkiye Geneli Radarla Hız Denetimi! Resmi Yazısı Gönderildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Geneli radarla hız denetimi yapacağını duyurdu. Radara giren veya kontrol noktasına takılan sürücüler dikkat etmesi gereken işlemler neler. EGM son dakika radar hız denetimi tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

SİYASET 11.10.2019, 14:09 12.10.2019, 02:08
Türkiye Geneli Radarla Hız Denetimi! Resmi Yazısı Gönderildi

EGM 81 İlde Türkiye Genelini kapsayacak şekilde dev denetime hazırlanıyor. Yapılacak trafik denetiminin detayları ortaya çıktı. 12 Ekim 2019 ile 13 Ekim 2019 tarihleri arasında yani hafta sonu Cumartesi Pazar gününe gelmektedir. Trafik kuralları içerisinde yer alan ( Şehir içi ve dışı hız azami miktarı, ehliyetin bulunması, emniyet kemerlerinin takılı olması, araçta sigara içilmemesi, aracın muayene istasyonunda istenilen sağlık ekipmanları ve belgelerin bulunmasının yanı sıra 0-6 yaş gurubu çocukların oto koltuğunun olması) gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi radarla hız denetim yazısı.

Yapılacak radar hız denetimi ve diğer denetimler Türkiye Genelinde yapılacağından dolayı bölge trafik ekipleri ve şehir içinde bulunan motorize ve diğer trafik ekipleri teyakkuza geçmiş durumda.
Tüm Türkiye’yi kapsayacak denetimler Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce illerinde yapılacak olup hava destekli denetimlere dronelerle destek verileceği açıklandı.

2 gün sürecek denetimde sürücülerin ceza almaması ve her zamankinden daha dikkatli olunması gerekli olup denetimlerin korkusu değil can ve mal tehlikesine karşı her zaman kurallara uyulması sizi sevdiklerinize en güzel şekilde kavuşturacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)