Tüm Siyasi Partiler Grup Toplantılarını İptal Etti

Koronavirüs nedeniyle toplantıların iptal edilmesi karşısında siyasi partiler de boş durmadı ve grup toplantılarını iptal etti.

SİYASET 15.03.2020, 21:56
Tüm Siyasi Partiler Grup Toplantılarını İptal Etti

Virüs Riski 

Dünya genelinde salgın haline dönüşen Koronavirüs ülkemizde de 5 vakada görüldü. Bunun üzerine ülke çapında kapsamlı tedbirler alınmaya başladı. Bu kapsamda kütüphaneler kapatıldı, toplu yaşanılan yerlere dezenfektanlar getirildi. Son olarak siyasi partiler de tedbir alarak Salı günü gerçekleştirilen grup toplantılarını yapmama kararı aldı. Böylelikle kapalı bir alanda çok sayıda kişinin bir araya gelmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.

Geçtiğimiz hafta bazı partiler grup toplantılarını yapmama kararı almışlardı. Bu hafta da diğer partiler bu yönde bir karar aldı. Böylelikle grup toplantıları tamamen iptal edilmiş oldu. Avrupa ülkelerinde de bu yönde tedbirler getirilmişti. Öyle ki Fransa’da 50 kişiden fazla olan toplantıların yapılması yasaklandı. İspanya’da ise sokağa çıkma yasağı getirildi.

Dünya genelinde salgın hızla yayılmaya devam ederken Çin’de 3 gündür Wuhan dışında bir virüs tespiti yapılmadığı bildirildi. Buna karşılık Avrupa’da her geçen gün yeni vakalar ve ölümler duyulmaya devam ediyor. Hastalığa yakalanıp kurtulan kişiler sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite yapmaya dikkat çekiyor. Böylelikle hastalıktan kurtulmanın mümkün olduğu ifade ediliyor. Yaşlıların ise bu süreçte daha dikkatli olmaları ve mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmemeleri gerekiyor. Ayrıca en ufak belirtide doktora başvurulması önem arz ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)