Tüm Partilerin Aday Listeleri Netleşti

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimler için tüm partiler milletvekili aday listeleri ile YSK’ya başvurdu.

SİYASET 21.05.2018, 22:10 22.05.2018, 12:03
Tüm Partilerin Aday Listeleri Netleşti

600 Kişilik Liste

Tüm partilerin gösterecekleri adaylar merakla bekleniyordu. 21 Mayıs tarihinde tüm partilerin aday listelerini teslim etmesiyle bu merak giderildi. Ancak milletvekili listelerinde şaşırtan isimler de yer aldı. Bazı isimler kendilerine yer bulamazken bazıları da sürpriz bir şekilde aday olmayı başardı.

Sürpriz isimlerin başında Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç geldi. Arınç ile AK Parti arasında meydana gelen soğuk rüzgârlara rağmen Mücahit Arınç aday gösterildi. Bunun yanı sıra morbeyin kumpasını ortaya çıkaran Avukat Ali Aktaş da Saadet Partisi’nden aday gösterildi.

AK Partinin ağır toplarından olan Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Şamil Tayyar, Mehmet Metiner, Nihat Zeybekci gibi bazı isimler de 600 kişilik liste içerisinde kendilerine yer bulamadı. Seçilme yaşının 18’e düşürülmesi ile birlikte genç adaylarda da ciddi başvurular gözlemlendi. Bu kapsamda AK Partinin 18 yaşında bir kızı milletvekili adayı göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Bunların yanı sıra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici AK Partiden aday olurken, Abdüllatif Şener de CHP’nin Konya’dan adayı oldu. Tüm bu listelere halk tarafından verilecek tepki de merakla bekleniyor. Zira halkın verecekleri oylarda bu adayların etkisinin son derece büyük olduğu ifade edilmektedir. Hali hazırda bazı isimlere tepki gösterilmeye başlansa da son karar sandıkta belli olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)