TBMM’ye Korona Virüs Testi Getirildi

TBMM Hastanesine korona virüs testi getirildi, bugün yapılan testlerde pozitif vaka çıkmadı.

SİYASET 16.04.2020, 23:06
TBMM’ye Korona Virüs Testi Getirildi

Pozitif Çıkan Olmadı

Sosyal ve ekonomik hayatta bir duraklama dönemine girilmiştir. Ancak bu yeni düzende yapılan girişimler için yasa ihtiyacı hat safhadadır. Bu nedenle meclis çalışmalarına ara verilmeden devam edilmektedir. Dolayısıyla tedbirler alınarak vekiller ve diğer personeller arasında virüsün bulaşmasına imkan tanınmamalıdır.

Milletvekillerinin TBMM Hastanesinde kovid 19 testi yapılması isteği üzerine Sağlık Bakanlığı’ndan test istenmişti. Testler geldi ve bugün yapılmaya başlandı. Testler kısa sürede sonuç veren hızlı tanı kitleridir. Bugün yapılan testlerde vekillerden herhangi birinde kovid 19 pozitif çıkmadı. 

Getirilen testler ilk etapta milletvekillerine uygulanmaya başlandı. Yeteri sayıda test olması halinde meclis personeline de test yapılabilecektir. 

Mecliste Sıkı Önlemler

Mecliste korona virüse karşı önlemler alınmaya devam etmektedir. İlk vakadan beri TBMM’ye ziyaretçi girişi yasaklanmıştır. Başta ziyaretçi salonu olmak üzere meclis dezenfekte edilmeye başlanmıştır. Her oturum öncesi ve sonrasında dezenfekte işlemlerine devam edilmektedir. Meclis çalışanları mümkün olduğu kadar evden çalışmaya yönlendirilmiştir. 

TBMM’de vekillerin yaş ortalaması yüksek olduğu için risk de yüksektir. Bu nedenle vekiller oturumlara katılırken maske ile gelmektedir. Meclisin pek çok yerinde dezenfektanlar yerini almıştır. 

Daha önce TBMM Hastanesinde görev yapan KBB uzmanı doktorun kovid 19 testi pozitif çıkmış ve pek çok personel karantinaya alınmıştı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)