Sümeyye Erdoğan Bayraktar’dan Çocuk İstismarı Açıklaması

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, çocuk istismarı konusunun toplumsal bir sorun olduğuna vurgu yaparak, yasaların bu yönde çalışması gerektiğini belirtti.

SİYASET 08.05.2018, 14:10
Sümeyye Erdoğan Bayraktar’dan Çocuk İstismarı Açıklaması

“Çocuk İstismarı Toplumsal Bir Sorun”

Kadın ve Demokrasi Derneği çocuk istismarının nedenleri hakkında bir çalıştaya imza attı. Özel bir otelde gerçekleşen çalıştaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı Sare Aydın ve Kadın ve Demokrasi Derneği Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar katıldı.

Çalıştay, dün Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın konuşmaları ile başladı. Sümeyye Erdoğan Bayraktar, çocuk istismarının önlenebilir olduğuna dikkat etti. Öncelikle çocuk istismarının toplumsal bir sorun olduğunu kabul etmek gerektiğini belirten Sümeyye Erdoğan Bayraktar, ancak bu sayede yasaların bu alanda çalışabileceğine vurgu yaptı.

Cinsel istismar toplumumuzun kanayan bir yarası haline gelmiştir. Kadın ve Demokrasi Derneği Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, sorun ne kadar katlanamaz boyutlara ulaşsa da bir an önce çözüme odaklanmak zorunda olunduğunu söyledi

İlk Hedef: Anneler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, çocuk istismarı için en önemli önleyicilerin başında eğitim olduğunu belirtti. Bu nedenle de öncelikle annelerin eğitilmesinin önemine vurgu yaptı. Çocuk istismarı eğitimi ile başta anneler olmak üzerine tüm çocuklar ile direkt karşılaşan meslek gruplarının eğitimi amaçlanmaktadır. Bu konuda da 900 binin üzerindeki aileye eğitim verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)