Son 4 Seçimin En Sakini Olsa da 3 Can Kaybı Yaşandı!

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem haziran 2018 milletvekili seçimlerinde 362 olay yaşanırken birisi İYİ parti ilçe başkanı olmak üzere 3 kişi ise hayatını kaybetti.

SİYASET 24.06.2018, 21:42
Son 4 Seçimin En Sakini Olsa da 3 Can Kaybı Yaşandı!

362 Olay Yaşandı

Bugün seçimler sırasında ülke genelinde 362 vukuat oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgiler oy kullanma işlemi sırasında yaşanan olayları bildirdi. Bu olaylardan 100’ü oy pusulasının resmini çekmek isteyenlerden kaynaklandı. 12’si yabancı uyruklu, toplamda 29 kişi hakkında işlem yapıldı. Bu seçimin son 4 seçimin en sakini olduğu belirtildi.

8 Yaralı, 3 Ölü

Seçimler her ne kadar olaysız geçmiş gibi görünse de can kaybı yaşanması oldukça üzücü oldu. Seçimler sırasında 8 kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Ancak Erzurum’da yaşanan silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti. Bu olaylar seçime gölge düşürdü.

Erzurum’un Karaçoban ilçesinde bulunan Kopal Mahallesi’nde oy kullanma işlemleri esnasında silahlı çatışma yaşandı. Silahlı çatışmada iki vatandaş ve İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz hayatını kaybetti. Olay Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’ndaki oy kullanımı sırasında yaşandı. Silahlı çatışmanın seçimle ilgisi olmadığı iddia edilse de İYİ parti ilçe başkanının hayatını kaybetmesi dikkat çekti. Olayla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, yaşanan olayı doğruladı. Seçimlerde hayatını kaybeden Durmaz’ın naşının hastaneye getirildiğini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)