Siyasiler Muhsin Yazıcıoğlu’nun Vefatının 11. Yılında Andı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 11. Yıl dönümü nedeniyle siyasiler anma mesajı yayınladı.

SİYASET 25.03.2020, 19:58
Siyasiler Muhsin Yazıcıoğlu’nun Vefatının 11. Yılında Andı

Kabri Başında Anma Töreni Yapıldı

25 Mart 2009 tarihinde düşen helikopterde hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının üzerinden 11 yıl geçti. Yazıcıoğlu ve parti arkadaşlarını taşıyan helikopter Kahramanmaraş’ta düşmüş ve Yazıcıoğlu bu kazada hayatını kaybetmişti.

Yazıcıoğlu’nun kabrinin bulunduğu Tacettin Dergahı’nda anma töreni düzenlendi. Korona virüs önlemlerinden ötürü törene sınırlı sayıda kişi katıldı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve bazı diğer partililer törene katıldı. Yazıcıoğlu’nun kabrine gül ve karanfil bırakılarak tören sona erdi. 

Erdoğan Mesaj Yayınladı

Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatı dolayısıyla pek çok siyasi anma mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan twitter üzerinden anma mesajı yayınladı. Yazıcıoğlu’nun vatan ve millet aşığı olduğunu vurgulayarak kardeşim diye hitap etti ve iyi dileklerde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi pek çok bakan ve vekil de anma mesajı yayınladı. 

Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir?

1954 Sivas Şarkışla doğumlu olan Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara Üniversitesi veterinerlik mezunudur. 1968 yılında Sivas’ta genç ülkücülere katılmasıyla siyaset hayatına atılmıştır. Ülkü ocaklarında aktif görevlerde bulunan Yazıcıoğlu, 1980 darbesinde 5,5 yıl hücre hapsi olmak üzere 7,5 yıl hapiste yattı. Sonrasında siyasi hayatına BBP Genel Başkanı olarak devam etti. 25 Mart 2009 tarihinde helikopterle mitinge giderken hayatını kaybetti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)