Siyasette Video Konferans Dönemi

Korona virüs önlemleri nedeniyle siyasiler yapacakları görüşmeleri video konferans ile yapmaya başladı.

SİYASET 24.03.2020, 20:48
Siyasette Video Konferans Dönemi

Erdoğan Partisi ile Video Konferans Yaptı

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul teşkilatı yönetim kurulu ile yapacağı toplantıyı video konferans yoluyla yaptı. Yapılan toplantıda kovid 19 kapsamında İstanbul’da alınan önlemler görüşüldü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüs önlemleri nedeniyle bakanlarla yaptığı görüşmeleri de video konferans yoluyla yaptı. Bugün bütün bakanlarla tek tek görüştü ve durum değerlendirmesi yaptı. Bakanların sorularını yanıtladı. Aynı zamanda vatandaşlara verecekleri mesajları da yine video ya da sesli mesaj yoluyla vermektedir. Erdoğan halka verdiği mesajlar için twitterı aktif olarak kullanmaktadır. 

CHP De Video Konferans ile Teşkilatla Görüşüyor

Siyasette video konferansı tercih eden sadece Erdoğan olmadı. Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu da siyaset maratonuna hız kesmeden devam ediyor. İl başkanları ile durum değerlendirmelerini video konferans yoluyla yaptı. 

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu da bugün 39 ilçe başkanı ile video konferans yoluyla bir araya geldi. 

Tüm siyasiler şu sıra tek bir gündeme yoğunlaştı. Korona virüs için nasıl önlem alınmalı, alınan önlemler ne kadar etkili, sosyal ve ekonomik anlamda neler yapılabilir, eğitimdeki ara ne kadar devam edecek gibi pek çok soru ve cevapları siyasetin gündemini oluşturmaktadır. Yoğun gündemde siyasi atışmalara ise kısa süreli de olsa ara verildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)