Şimdi de Türkiye'yi Hedef Aldı

Fahrettin paşayı hedef alan twitter paylaşımından sonra şimdi de Ortadoğu'nun İran ve Türkiye tarafından kuşatıldığını savunan Gardaş Arapları Türkiye ve İran'a karşı birleşmeye çağırdı

SİYASET 28.12.2017, 00:03 01.01.2018, 23:07
Şimdi de Türkiye'yi Hedef Aldı

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gardaş daha önce Fahrettin Paşayı hedef alan paylaşımda bulunmuştu.Gardaş şimdi de Ortadoğu'nun Türkiye ve İran tarafında kuşatıldığı  Arapların bu ülkelere karşı birleşmesi gerektiğini paylaştı. Gardaş Bu paylaşım ile daha çok Ortado'nun büyük ülkeleri Mısır ve Suudi Arabistan ülkelerine seslendi.

Kendi Ülkesinde güçlü  bir figür olan Gardaş bu paylaşımı ile Ankara ve Tahranın artan etkinliği kırmayı hedeflemiş olabilir. Bilindiği gibi Suudi Arabistan'ın başını çektiği körfez ülkeleri 5 Haziran 2017 tarihinden itibaren Katar karşı ambargo uyguluyor. İran ve Türkiye başından itibaren Katar'ın yanında durduğunu belirtti.

Ortadoğu'da İran ve Suudi Arabistan başta çatışma bölgeleri olmak üzere Ortadoğu'nun bir çok bölgesinde ciddi rekabet içine girdi. Yemen, Irak, Suriye gibi çatışma bölgelerinde her iki ülke karşılıklı gurupları destekliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@