Seçimler İçin Güvenlik Önlemleri

Güvenlikli bir seçim dönemi geçirmek için öncelikli olarak seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrası yapılacaklar planlandı.

SİYASET 08.05.2018, 16:09
Seçimler İçin Güvenlik Önlemleri

Üç Aşamalı Güvenlik

24 Haziran seçimlerine az bir zaman kalması ile birlikte güvenli seçim ortamı oluşturmak adına oldukça geniş güvenlik tedbirlerinin alınması masaya yatırıldı. Bu seçim döneminde ilk defa üç aşamadan oluşan bir güvenlik önlemlerinden bahsedildi. Seçim öncesi kampanyalarından başlayan güvenlik önlemleri seçim sonrasındaki çalışmalara kadar uzatıldı.

Süleyman Soylu’dan Seçim Öncesi Güvenlik Tedbirleri Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu halkın seçim sürecini huzur içerisinde geçirmesi için hazırlıkların başlatıldığını belirtti. Öncelikle alınan tedbirlerin seçim kampanyalarını da kapsayacağı belirtildi. Seçim kampanya çalışmalarının ramazana denk gelmesi, düzenlenen iftar organizasyonlarında gerekli güvenliğin sağlanacağı yönündeki çalışmaları genişletti.

Bakan Süleyman Soylu, seçim öncesinde alınacak tüm güvenlik tedbirlerinin oy verme ve daha sonra oyların güvenli şekilde sayılıp merkeze ulaşması esnasında da devam edeceğini belirtti. Vatandaşların en iyi şekilde oy kullanması için tüm kolluk güçlerinin çalışmalar yapacağını ifade etti.

Sabotajlara Karşı Dikkat

Süleyman Soylu, oy sayımı sırasında elektriklerin doğru aydınlatmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi. Elektrik şirketlerini de bu konuda oluşabilecek sabotaj tehlikelerine karşı uyardı. Bakan Soylu bir diğer sabotaj oluşturan konuların da Suriyeli kardeşlerimiz olduğunu ifade etti. Gerçeği yansıtmayan seçim propagandaları nedeni ile bu konuda mağduriyetlerin ortaya çıkmaması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)