Seçim Gecesi Yaşananlara Muharrem İnce Açıklık Getirdi

Seçim gecesi Muharrem İnce’nin nerede olduğu, neler yaptığı konusundaki iddialar çok konuşulmuştu. İnce twitter hesabından konuya açıklık getirdi.

SİYASET 03.07.2018, 00:01
Seçim Gecesi Yaşananlara Muharrem İnce Açıklık Getirdi

İşte O Mesajlar

Muharrem İnce twitter hesabından seçim günü ve gecesi yaşananlara açıklık getirdi. Seçim günü Yalova’da oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya geldiğini belirtti. Saat 16.50’de YSK önünde yaptığı açıklama ile referandumda mühürsüz oyların sayılması gibi bir olay yaşanması halinde 50 bin avukatla YSK önünde olacağını belirtti. Ancak YSK’nın seçim günü sonucu etkileyecek ya da kuşku yaratacak kararlar almaması üzerine avukatlara gerek olmadığını söyledi.  Bu nedenle YSK önüne gitmediğini ve gidilmesi çağrısında bulunmadığını aktardı.

YSK önünde kulaktan kulağa konuştuğu kişini CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hamdi Yakupoğlu olduğunu söyledi. Bu diyalogdan kaynaklı komplo teorilerinin üretildiğini belirtti. Akşam seçim sonuçlarını eşi, oğlu, kardeşleri, yeğenleri ve CHP’li bazı milletvekilleri ile takip ettiğini belirtti. Seçim gecesi kendisinin kaçırıldığı, tehdit edildiği gibi söylemlerin yalan olduğunu ifade etti.

“Arkadaşlar maalesef bilmediğini şeyler var…” şeklinde başlayan tweetin ise sahte olduğunu açıkladı. Seçim gecesi açıklama yapmamasının sebebinin kaçırılma vs olmadığını aktardı. açıklama yapmak için Pazartesi günü saat 12.00’ı uygun gördüğünü belirtti.

Usulsüzlük Yok

Muharrem İnce usulsüzlük iddiaları için de kendisi, partisi ve ekibinin bir usulsüzlük tespit edemediğini söyledi. Usulsüzlük olduğuna ikna olursa da sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)