Saadet Partisi Seçim Beyannamesini Açıkladı

Saadet Partisi yaklaşan 24 Haziran seçimleri için seçim beyannamesini açıkladı.

SİYASET 28.05.2018, 09:39
Saadet Partisi Seçim Beyannamesini Açıkladı

Adalet Vurgusu

Saadet Partisi’nin söylemlerinde dikkat çeken en temel hususlardan birisi adalet vurgusu oldu. Bu kapsamda insanlarımızın Ankara’da hakimler var diyeceği bir seviyeye ulaşılacağını ifade eden Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, savunma hakkının da güçlendirileceğini belirtti. Bunun için savcı ile avukat makamlarının da denkleştirileceği belirtildi.

Kürt Sorunu

Temel Karamollaoğlu halen daha pek çok kesim tarafından dillendirilen Kürt sorununa da bir çözüm getirileceğini ifade etti. Bu kapsamda adalet ve hakkaniyet duyguları ile meseleye yaklaşılacağını vurguladı. SP Lideri Karamollaoğlu ayrıca tüm insanların eşit doğduğuna inandıklarını da ifade etti. Bu eşitliğin hayata yansıtılması için de gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Ekonomik Sorunlar

İçerisinde bulunduğumuz ekonomik duruma da dikkat çeken Karamollaoğlu vergi yükünün hafifletileceğini ifade etti. Böylelikle halkın daha varlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesine olanak tanınacağını dile getirdi.

Genç işsizler için de yeni istihdam kapılarının açılacağını ifade eden Karamollaoğlu emeklilere de refah payı dağıtılacağını sözlerine ekledi. Üniversiteler konusuna da değinen Karamollaoğlu YÖK’ün kaldırılacağını ve üniversitelerin siyaset yerine bilim yuvası haline geleceğini dile getirdi.

Kadınlara yönelik olarak da iyileştirici pek çok uygulamadan bahseden Karamollaoğlu doğum izninin artırılacağını belirtti. Kadınlara şiddet konusunda da kadınların katılımı ile sorunların üstesinden gelineceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)