RTÜK Sadece Ceza Kesen Olmamalı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık katıldığı bir etkinlikte RTÜK sadece Ceza kesen bir kurum olmamalı, yayıncılık dilinin doğru ve güzel kullanılmasını da sağlamalı.

SİYASET 20.01.2018, 15:02 20.01.2018, 16:29
RTÜK Sadece Ceza Kesen Olmamalı

Başbakan Yardımcısı Işık Radyo ve Televizyonlar Doğru, Güzel ve Anlaşılır Türkçe kullanılması projesi kapsamında katıldığı toplantıda RTÜK ile ilgili; ''Sadece ceza kesen bir kurum olmamalı. Sadece insanların elinde sopa gördüğü, sopasından korkulan bir kurum olması bizim arzu ettiğimiz bir şey değil" dedi.

fikri Işık açıklamasında medya çalışanlarının doğru ve güzel Türkçe kullanması ve sağlam kaynaklara ulaşması için tüm yayın kuruluşlarına Türkçe klavuzu dağıtıldı ifadesini kullandı
Dilimiz kimliğimizdir.

Bakan Işık; Özellikle Televizyon radyo gibi yayın araçları Türkçenin doğru ve anlaşılır kullanmasında çok önemli rolleri var. Yayın araçlarında kullanılan Türkçe daha çok kişiye çok kolay bir şekilde ulaşabilir.

RTÜK sadece ceza kesen kurum olmamalı

Başbakan Yardımcısı; Rtük sadece ceza kesen elinde sopayla gezen kurum olmamalı. RTÜK'ün korkulan bir kurum olması arzumuz değil. Ceza kesmek çare değil. RTÜK'ün böyle bilinmemesi gerekiyor. Bu konuda RTÜK'ün yaptığı bir çok çalışma var. Bu çalışmalar artarak devam edecektir açıklamalarını yaptı.

Yorumlar (0)