Özhaseki’nin İçinde Bulunduğu Uçak Acil İniş Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin saat 12.07’de Sabiha Gökçen’den havalandığı ve Ankara’ya gitmek üzere yola çıktığı uçağı arızalandı ve acil iniş yapmak zorunda kaldı.

SİYASET 06.01.2018, 17:18
Özhaseki’nin İçinde Bulunduğu Uçak Acil İniş Yaptı

Kabinde çıkan koku ve dumanın ardından Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı kulesi ile iletişim kuran pilot acil iniş yapmak için müsaade istedi. Saat 12.40 civarında başarılı bir şekilde iniş gerçekleştiren pilot büyük bir felaketin önüne geçilmesini sağladı.

Tapu Kadastro’nun Uçağı

Arızalanan uçağın Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ait bir uçak olduğu tespit edildi. Havadan fotoğraflama işlemleri için kullanılan bu uçağın TC-KDR kuyruk numaralı olduğu da tespit edildi. 

Olayda herhangi bir can kaybının yaşanmaması büyük bir teselli kaynağı oldu. Böylelikle olası büyük bir felaketin de önüne geçilmiş oldu. Konu ile ilgili olarak Bakan Özhaseki tarafından bir açıklama yapılmadı. Ankara’ya gideceği öğrenilen Bakan’ın sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Beechcraft King Air 350i modeli olan uçağın neden arıza yaptığı ise bilinmiyor. Ancak yetkililer tarafından yapılacak incelemeler neticesinde bir açıklama yapılacağını söyleyebiliriz. Uçağın eski bir model olması böylesi bir sorunun oluşmasında etkili olmuş olabilir. Bu uçağın asıl olarak baraj, harita, tapu, tapu, kadastro ve kamulaştırma gibi etkinlikler için kullanıldığı biliniyor. Havadan fotoğraflama yapılmasında etkin bir şekilde işe yaradığını da belirtelim.

Yorumlar (0)