OHAL Bitti, Atıcı’nın Sakalları Gitti

CHP'li Aytuğ Atıcı, OHAL’i protesto etmek için iki yıldır hiç kesmediği ve uzattığı sakallarını OHAL’in bitmesi ile bu sabah kestirdi.

SİYASET 19.07.2018, 22:07
OHAL Bitti, Atıcı’nın Sakalları Gitti

OHAL Protestosu

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL, hükümet yetkililerine göre en fazla 3 aya kaldırılır vaadi ile ilan edilmişti. Ancak CHP Mersin eski milletvekili Aytuğ Atıcı OHAL’in uzun süre için ilan edilmesini öngörerek protesto etmeye başlamıştı. Protesto yöntemi olarak ise OHAL süresince sakallarını kesmeyeceğini belirtmişti. Tam 2 yıldır devam eden OHAL boyunca sakallarını kesmeyen Atıcı’nın sakalı tam 31 cm’e ulaştı. 18 Temmuz itibariyle OHAL’in sona ermesi üzerine bugün sabah saatlerinde Atıcı TBMM berberine tıraş oldu. Atıcı sakalından bit tutam aldı ve saklayacağını ifade etti.

Parlamento Tarihinin En Uzun Siyasi Eylemi

Aytuğ Atıcı sabah saatlerinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bazı CHP’li vekillerle birlikte TBMM berberini ziyaret etti. OHAL’in kalkması üzerine sakallarını kestirdiğini söyleyen Atıcı, 729 gündür sakallarını hiç kesmediğini belirtti. OHAL’i protesto için uzattığı sakallarının 31 cm’e ulaştığını söyledi. Hatta kendisine “OHAL dede, Noel baba” gibi lakaplar takıldığını söyledi. Parlamento tarihinin en uzun siyasi eylemini yaptığını söyleyen Atıcı, keşke bu rekora sahip olmasaydım dedi. OHAL hükümlerinin yasalara konulması sebebiyle OHAL’in kalkmasına sevinemediğini de söyledi. Atıcı kesilen sakalından hatıra olarak bir tutam almayı da ihmal etmedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)