OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Olağanüstü Hal durumunu devamı için hazırlana tezkere TBMM başkanlığına sunuldu. Oylama Sonucunda 19 Ocaktan itibaren 3 ay daha uzatılmasına karar verilecek.

SİYASET 17.01.2018, 22:57
 OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ OHAL'in 3 ay daha uzatılması için Meclis Başkanlığına tezkere gönderildi dedi.

Suriye'de yaşanan hadiseler sınır güvenliğimiz içi tehdit taşıyor. Burada olup bitenler Türkiye'yi yakında ilgileniyor. Bölgede terör koridoru açılması, sınır güvenliği diye terör ordusu oluşturulması desteklenmesi Türkiye'nin sınır güvenliği açısında tehdit oluşturuyor.

Bekir Bozdağ,Riskleri kaldırmak için çok daha risk gerektiren risk almak gerektiğini, gerektiğinde bu adımı atmaktan çekinmeyeceklerini ifade etti. Sınırda Terör koridoru oluşturulmasına ordu kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu duruma defalarca karşı çıktık.

Bu gruplara silah yardımı yapılmaması gerektiğini defalarca belirttik. Türkiye bu konularda çok sabır gösterdi. Daha çok sabır beklenmesi beklenemez.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Açıklamasına şöyle devam etti. OHAL 3 ay daha uzayacak.

"Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu tavsiye kararı neticesinde olağanüstü hal uygulamasının 3 ay daha uzatılması konusunu değerlendirmiştir ve sonuç olarak 19 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere olağanüstü halin 3 ay daha uzatılmasını karalaştırıldı. Bu konuda hazırlanan tezkere, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun yapacağı oylama neticesi, tezkere kabul kararı sonucu olağanüstü hal 3 ay daha uzatılmış olacaktır." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@