ODTÜ Mezuniyet Törenindeki Skandal Görüntülere Gözaltı

ODTÜ mezuniyet töreninde her yıl gerçekleşen geleneksel geçiş töreninde bazı öğrencilerin taşıdığı skandal afişler için 3 gözaltı kararı çıktı.

SİYASET 08.07.2018, 15:10
ODTÜ Mezuniyet Törenindeki Skandal Görüntülere Gözaltı

ODTÜ mezuniyet törenlerinde gelenekselleşen uygulama sonucunda mezun olan öğrenciler o seneye ilişkin çeşitli eğlenceli ve mizah unsuru olan pankart ve görseller taşırlardı. Ama bu sene yapılan geçit töreninde özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan ve skandal karikatürler içeren afişler büyük tepki topladı.

Özellikle seçimi kaybeden Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye destek içerikli pankart ve dövizler taşınırken Sayın Cumhurbaşkanı için hoş olmayan ve sınırı aşan karikatürlerin olduğu afis özellikle halk tarafından odlukça yoğun bir tepki ile karşılandı.

3 Gözaltı

Maksadını ve haddini açan pankartı taşıyan kişiler için ise hızlı bir şekilde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatıldı ve üç kişi gözaltına alındı. Özellikle yapılan soruşturma neticesinde pankartları taşıyan öğrenciler kadar buna izin veren ve görmezden gelen yetkililer hakkında da gözaltı kararları gelebileceği belirtilmektedir.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada; ‘’ olay ile ilgili soruşturma sürmektedir. Olay anında pankartları taşıdığı tespit edilen 3 kişi gözaltına alınmıştır. Ve sorguları devam etmektedir. Yapılan bu sorumsuzca ve maksadını aşan hareket ile ilgili özellikle buna göz yuman idareceler ve yetkililerin tespitine yönelik çalışmalar ise devam etmektedir.’’ Şeklinde ifadelere yer verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)