MYK Sonrası AK Partiden Açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında, parti genel merkezinde gerçekleştirilen MYK sonrası açıklamalarda bulunuldu.

MYK Sonrası AK Partiden Açıklamalar

Yerel Seçimlerde İttifak Olacak Mı?

MYK sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesi sorusu için bu görüşmelerin takvime göre yapılan olağan görüşmeler olduğunu söyledi. Cumhur ittifakının Türk siyasetine önemli kazanımlar sağladığını ve sonrasında da aynı kazanımların devam edeceğini aktardı. Bahçeli ve Erdoğan arasındaki görüşmelerin son derece olumlu olduğunu belirtti. Ancak yerel seçimlerde ittifak için verilmiş bir karar olmadığını söyledi. Af konusu içinse aynı noktada olduklarını aktardı.

Yerel seçimler için, seçimden çıktıklarından beri çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Çelik, önemli olanın vatandaşın sesine kulak vermek olduğunu söyledi.

Uluslar Arası Konular

Çelik, Tahran’daki ateşkes önerisini sunanın Türkiye olduğunu aktardı. İdlib’de önceliğin insani hassasiyet olduğunu belirtti. Terörle mücadele ettiğini iddia edenlerin ve rejimin çatışmasızlık bölgesini yıkmak için çalıştığını söyledi. Türkiye’nin insani hassasiyetin korunması ve meşru muhalif teröristlerin karıştırılmaması konusunda tavrının net olduğunu belirtti.

Dolarla kira ödenmesi konusundaki sorulara yanıt veren Çelik, Türkiye’nin son dönemde TL için aldığı tedbirleri hatırlattı. Ancak bazı AVM sahiplerinin eski geleneği sürdürdüğünü söyledi. Kepenk kapatma eylemini doğru bulmadıklarını ve AVM’lerin adım atmalarını istedi. Bu başlıklardan oluşan toplantı 2 saat 50 dakika sürdükten sonra kurmaylar dağıldı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE