Mustafa Tuna, Ankara Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında Ankara hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SİYASET 14.01.2018, 22:10
Mustafa Tuna, Ankara Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Artık Ankara’da rant odaklı imar olmayacağı ise en dikkat çeken açıklamaydı.

Çukurambar Öldü Artık

Tuna, artık Ankara’da rant esaslı bir imar durumu olmayacağını ifade etti. 20-32 kat emsal alan binaları kastederek artık bunlar öldü ifadesini kullandı. Çukurambar’ın durumunun da kötü olduğunu söyleyen Tuna, burası için de ölecek dedi. 5-10 seneye kadar otopark sorunu nedeniyle buranın sorunlu bir bölge olacağını ifade etti. 

Kuraklık Sorunu

Tuna’nın gündeminden biri de ülkedeki kuraklıktı. Tarım ve içme suyu açısından yaşanan kuraklığı hatırlatan Tuna, Kızılırmak’ın Ankara’ya gelme sürecinde 25 milyon liralık bir elektrik masrafı yaptıklarını söyledi. yağışların artması ile bu rakamın tasarruf olarak yansıyacağını ifade etti. 

O Soruya Yanıt Vermedi

Ankara’daki rantlardan bahseden Tuna’ya muhabir, çok rant sağlanıp sağlanmadığını sordu. Tuna ise çekimser davranarak bu soruya yanıt vermedi. Ben kimsenin rantını bilmem diyerek geçiştirdi. Ancak artık rant olmayacak sözlerini de sarf etti. Yatay mimariye önem verileceğini, yüksek binalar olsa dahi ahenge dikkat edileceğini söyledi. 

Muhabir Gökçek’in aktif bir sosyal medya kullanıcısı odluğunu ve polemiklerden çekinmediğini söyleyerek, Tuna’ya Twitter’ı kullanıp kullanmayacağını sordu. Tuna ise bu soruya yapması gereken işlerden dolayı Twitter’a zaman ayıramadığını söyledi. Gökçek’le görüşüp görüşmediği sorusuna da, Gökçek’in Ankara’ya hizmet sunmuş biri olduğunu ve görüştüklerini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@