Mükerrer Oy İddiası İçin Soruşturma Başlatıldı

Paylaştığı fotoğraflarla hem Belçika hem de İzmir’de mükerrer oy kullandığı algısı yaratan Şengül Erdoğan hakkında soruşturma başlatıldı.

SİYASET 21.06.2018, 06:18
Mükerrer Oy İddiası İçin Soruşturma Başlatıldı

Mükerrer Oy Kullandı Mı?

Şengül Erdoğan sosyal medyada oy kullanırken iki fotoğraf paylaştı. Hem Belçika Brüksel’de hem de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda oy kullanıldığı görülen vatandaş üzerine mükerrer oy iddiaları ortaya atıldı. Şengül Erdoğan hakkında soruşturma başlatılınca kendisi İzmir’de polise teslim oldu ve ifadesine başvuruldu. Soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya getirilen Erdoğan’ın ifadesi alındı.

İfadesinde Belçika’daki sandık görevlilerini tanıdığını ve orada oy kullanmadan sadece fotoğraf çektirdiğini, oyunu ise İzmir’de kullandığını söyledi. Seçim kanununa göre sahtecilik üzerinden başlatılan soruşturma halen devam ediyor. Belçika’da aynı isimde iki kişinin tespit edilmesi üzerinden soruşturma yürütülüyor.

Erdoğan’ın poliste verdiği ifade sandık görevlileri tarafından da doğrulandı. Ancak YSK aracılığı ile sandık görevlilerinden oy kullanmadığına ilişkin tutanak ve o güne ait güvenlik kamerası kayıtları istendi. Ancak güvenlik kameraları olmadığı cevabı geldi. Sandık görevliler hakkında da soruşturma başlatıldı. Bu kişiler yönünden ise görevi kötüye kullanma suçundan soruşturma yapılıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)