Muharrem İnce’nin Seçim Manifestosu’nda Memurlar

Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce seçim manifestosunu açıkladı ve memurlara geniş yer ayırdı.

SİYASET 19.05.2018, 23:55 20.05.2018, 22:56
Muharrem İnce’nin Seçim Manifestosu’nda Memurlar

Öğretmenlere Maaş İkramiyesi

Muharrem İnce’nin seçim manifestosu içerisinde dikkat çeken hususlardan birisi öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilmesi oldu. Bu kapsamda her 24 Kasım tarihinde öğretmenlere 1 maaş ikramiye vereceğinin sözünü verdi.

İnce polislerin ek gösterge sorununa da değindi ve 3600 ek gösterge sorununun da çözüme kavuşturulacağını dile getirdi. Polisler yıllardan beridir bu hakkı elde etmek için çabalıyor olsalar da henüz bir şey elde edemediklerini söyleyebiliriz.

İnce’nin vurgularından birisi de asgari ücret üzerine idi. İnce asgari ücretin 2.200 lira yapılacağını ifade etti. İnce ayrıca ülkemizde var olan bilgisayar mühendisi sayısının da 100 bine çıkarılacağını dile getirdi. Bu sayede teknolojide üreten bir ülke haline gelmeye başlayacağımızı ifade etti.

Çiftçiye yönelik olarak da vaatlerde bulunmayı ihmal etmeyen İnce mazotun 3 liradan verileceğini ifade etti. İnce’nin vaatleri genel olarak ekonomi üzerinde yoğunlaşırken kişi başına düşen milli gelir konusunda da vaatte bulundu. Bu kapsamda kişi başı düşen gelirin 15 bin doların üzerine çıkarılacağını ifade etti. Ayrıca her yıl en az 1 yerli markanın dünya markası olması için teşvikler verileceğini aktardı. Turizm sektörünü de unutmayan İnce yaz ve kış aylarında istihdamın sağlanacağını böylelikle düzenli bir sistem oluşturulacağını da belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)