Muharrem İnce, Pazartesi Günü Genel Başkan Adaylığını Açıklıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Genel Kurultayında Yalova milletvekili Muharrem İnce aday olacak. İnce 22 Ocakta adaylığını açıklayacak.

SİYASET 18.01.2018, 19:30
Muharrem İnce, Pazartesi Günü Genel Başkan Adaylığını Açıklıyor!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin adaylık için imza toplamaya başladığı kulislerde konuşuluyordu. Bu bilgi teyit edildi ve İnce, 22 Ocak Pazartesi günü saat 12.00'de Ankara’da düzenleyeceği toplantıyla adaylığını duyuracak.

Daha Önce de Aday Olmuştu

Muharrem İnce daha önceki yıllarda da parti genel başkanlığına aday olmuş ancak Kılıçdaroğlu’nu geçememişti. Şubat ayında yapılacak olan kurultayda İnce, yeniden oylamaya katılacak. Dün de İstanbul Barosu eski başkanı Ümit Kocasakal adaylığını açıklamıştı. Şu anda başkanlık için 3 aday yarışacak. 3-4 Şubat'ta yapılacak olan CHP 36. Olağan Kurultayı'nda İnce, Kocasakal ve Kılıçdaroğlu aday olacak.

CHP’li İnce, paylaştığı bilgi ile adaylığını 22 Ocak Pazartesi günü, saat 12.00’de, Ankara´da açıklayacağını ifade etti. Toplantının yeri de duyurularak, basın mensupları önünde açıklama yapacağını ifade etti.

İnce daha önce 5 Eylül 2014'te yapılan CHP 18. Olağanüstü Kurultayı'nda aday olmuştu. Ancak seçilen Kılıçdaroğlu olmuştu.

CHP Parti Tüzüğü genel başkanlığa aday olmak için 1.100 kurultay delegesinden minimum 120 imza toplanmasını öngörüyor. Daha önce aday olan İnce, 177 üyenin imzası ile adaylığını koymuştu. Kemal Kılıçdaroğlu ise 944 imza ile aday olmuştu. Bu kurultayda kullanılan 1155 geçerli oydan 740 oyu alan Kılıçdaroğlu, başkanlık koltuğuna oturmuştu. İnce ise 415 oyla adaylığa veda etmişti. İnce şimdi 36. Kurultay için yeniden adaylığını açıklayacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@