Muharrem İnce Adaylık İçin Harekete Geçti Mi?

CHP İstanbul Kongresi’nde Canan Kaftancıoğlu’nun seçilmesinden sonra ortaya bir iddia atıldı. Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkanlığı için imza topladığı ileri sürüldü. 

SİYASET 16.01.2018, 20:47 16.01.2018, 23:26
Muharrem İnce Adaylık İçin Harekete Geçti Mi?

Canan Kaftancıoğlu Polemiğe Neden Oldu

CHP Kurultayı yaklaşırken, parti içinde hareketlilik de artıyor. Bu hareketlilik, parti il kongrelerine gerginlik olurken yansırken, parti gündemini de etkiliyor. CHP İstanbul İl Başkanı olarak Kaftancıoğlu’nun seçilmesi de parti içinde ayrışmalara neden olarak, gerginliği zirveye taşıdı.

Sosyal medyadaki paylaşımları ile eleştirilen Kaftancıoğlu hakkında savcılık soruşturma başlattı. Kaftancıoğlu’nu başkanlık için Kılıçdaroğlu desteklerken, tepki gösteren pek çok muhalif de olmuştu. Hatta muhalifler genel merkezin Kaftancıoğlu’nu görevden almasını istemişti. Abi formülü ile belirlenen bir ismin başkanlığa getirilmesini önermişti. Bu önerileri Kılıçdaroğlu reddetmişti. Abi formülünden sonuç alamayan delegelerin başka bir yol deneyeceği konuşuyor.

Muharrem İnce İmza Kampanyasına Başladı İddiası

Sonuç almayan delegelerin Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi harekete geçirdiği iddia ediliyor. Parti Meclisi Listesini delemeyen İnce ve arkadaşlarının imza toplamaya başladığı iddia edildi. 

İddialara göre İnce, İstanbul’dan başlayarak üyelerden oy toplamak suretiyle kurultayda adaylığını koyacak. CHP kurultayı bin 247 delege ile yapılacak. Kurultayda ikinci genel başkan adayı olarak İnce görülebilecek. Bunun için 125 delegeden oy toplaması gerekiyor. Ancak bu bilgiler henüz teyit edilemeyen iddialardan oluşuyor. CHP kanadından ise henüz bir açıklama yok. 

Yorumlar (0)