Muhalefet’ten İdlip Konusunda Destek Mesajları

Ülkemizde iktidar ve muhalefet partileri arasında son dönemde tartışmalar oldukça artarken İdlip konusunda muhalefetten destek mesajları geliyor.

SİYASET 21.02.2020, 20:05
Muhalefet’ten İdlip Konusunda Destek Mesajları

Başta CHP ve İyi Parti olmak üzere muhalefet partileri iktidarı ekonomi ve dış politika üzerinden yoğun bir şekilde eleştirirken dün yaşanan ve 2 askerimizin İdlip’te rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit olması ile birlikte İyi Parti ve CHP cephesi bu konuda Ak Parti’ye her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

Özellikle İyi parti cephesi her ne kadar Ak Parti’nin dış siyasetini eleştirseler de konu vatan olunca bu tartışmaların bir süre ertelenmesi gerektiğini açıkladılar. Ayrıca İyi parti cephesi İdlip’e yapılacak harekata tam destek vereceklerini açıkladılar. CHP cephesinden de benzer destek açıklamaları gelse de CHP idlip’e operasyon konusunda net bir açıklama yapmadıkları görülüyor.

MHP Tam Destek Veriyor

Ülkemizin son dönemde dış siyaset noktasında yaşadığı sorunlar ve Rusya ile oluşan sorunlarla ilgili Ak Partiye tam destek ise Cumhur ittifakı ortağı MHP’den geldi. MHP operasyon dahil tüm seçeneklere açık desteğini açıklarken İyi parti’nin olası bir idlip Harekatı öncesinde HDP dışında ki partiler için bir bilgilendirme toplantısı yapılacağı ifade ediliyor.

Ak Parti ise muhalefet partilerinin de desteğini almanın rahatlığı ile birlikte İdlip bölgesi için oldukça kapsamlı ve Türkiye’nin gücünü gösterecek bir operasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)