MHP’li Vekilden Uzman Çavuşları Sevindiren Açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, uzman çavuşlara kadro verilmesi için gereken sözleri aldıklarını aktardı.

MHP’li Vekilden Uzman Çavuşları Sevindiren Açıklama

Orduevlerine Giriş 
Vatan savunmasını herhangi bir karşılık beklemeden yerine getiren uzman çavuşlara kadro verilmesi için çalışmalar yürüten MHP’li vekil İzzet Ulvi Yönter bu konuda gerekli sözleri aldıklarını açıkladı. Bu sözün yerine getirileceğine dair umutlu bir şekilde konuşan Yönter, bu çalışmaları oy kaygısıyla da yapmadıklarını ifade etti. 

Yönter’in değindiği konulardan birisi de uzman çavuşların orduevlerine girememesi ile ilgiliydi. Şehit olunca cennete giden uzman çavuşların ordu evlerine neden giremediklerini sorgulayan Yönter, bu konuda da adımlar atacaklarını dile getirdi. Böylelikle uzman çavuşlar da eşleri ve çocukları ile ordu evlerine girebilecek. 

Meclis’in uzman çavuşu olarak lakap takılan Yönter, uzman çavuşları çok sevdiğini de her fırsatta dile getiriyor. Bu sebeple de her ortamda haklarını savunmaya devam ediyor. Uzman çavuşların bu haklara kavuşabilmeleri için Meclis’ten yasal bir düzenlemenin geçmesi gereklidir. bunun gerçekleşebilmesi için ise Meclis çoğunluğunun aynı yönde oy kullanması gerekiyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE