MHP’li Usta: Masum Polisler Görevine Döndürülmeli

MHP’li Erhan Usta başta 26 Nisan 2017 tarihinde görevlerinden uzaklaştırılan polisler olmak üzere tüm masumların görevlerine döndürülmeleri gerektiğini ifade etti.

SİYASET 03.06.2018, 12:32
MHP’li Usta: Masum Polisler Görevine Döndürülmeli

Adli Olarak Aklananlar Görevlerine Dönmeli

MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapan Erhan Usta görevden uzaklaştırılmış ve halen daha bekleyen polisler hakkında açıklamalarda bulundu. Usta başta 26 Nisan 2017 tarihinde açığa alınan polisler olmak üzere mahkemeler tarafından aklanmış olan tüm masum polislerin görevlerine döndürülmesi gerektiğini ifade etti. Usta, bunun için KHK’ya da gerek olmadığını ifade ederken Bayram öncesinde bu kişilerin görevlerine iade edilmeleri gerektiğini dile getirdi.

FETÖ ile Mücadele Devam Etmeli

MHP’li Usta FETÖ ile mücadelenin devam etmesi gerektiğine dikkat çekerken masum insanların da vatan hainliği yaftası ile karşı karşıya kalmamalarının gerektiğini ifade etti. Usta, insanlarımızın yıpratılmaması gerektiğini dile getirirken seçim öncesinde bu durumun daha da önem arz ettiğini dile getirdi.

Vatan haini olanların bu şekilde beklemekten herhangi bir çekincelerinin olmadığını ifade eden Usta önemli olan masum insanların yıpranmamasıdır dedi. 26 Nisan tarihinde açığa alınan 9103 polis için ise halen daha incelemeler devam etmektedir. Bu polislerin bazıları mahkemelerden takipsizlik kararı dahi almasına rağmen halen daha görevlerine iade edilmemektedir. Garson kod adlı kişiden elde edilen bir flaş bellek sebebiyle bekleyen bu polisler de mağduriyetlerinin biran evvel giderilmesini talep ediyorlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)