MHP Öğretmenlere 3.600 Ek Göstergeyi Takdir Etti

MHP Milletvekili Kamil Aydın, ikinci 100 günlük eylem planında öğretmenlere 3.600 ek gösterge düzenlemesinin getirilmesini takdirle karşıladı.

SİYASET 15.12.2018, 22:20
MHP Öğretmenlere 3.600 Ek Göstergeyi Takdir Etti

Diğer Memurlara da Verilmeli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında öğretmenlere 3.600 ek gösterge düzenlemesi de yer aldı. Bu durum MHP’li Milletvekili Kamil Aydın tarafından takdirle karşılandı. Ancak diğer memurlara da verilen sözün yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti. 

MHP’li Aydın, sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarına da değindi. Sözleşme süresi olan 6 yılın 4 yıla düşürülmesi ile ilgili planların olduğunu ifade eden Aydın, buna rağmen halen daha öğretmenlerin bazı sorunlarının bulunduğuna dikkat çekti. 

MHP Iğdır Milletvekili olarak Meclis’te yer alan Yaşar Karadağ da öğretmenlerde bulunan sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımının kaldırılması gerektiğini ifade etti. Ücretli öğretmenlik uygulamasının da kaldırılması gerektiğini ifade eden Karadağ, bu sorunların biran evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti. 

3.600 ek gösterge düzenlemesi için beklemeye devam eden diğer memurlar da sıranın ne zaman kendilerine geleceğini merak ediyorlar. Zira sırf bu nedenle emekliliklerini erteleyen ve beklemeye geçen memurlar bulunuyor. Bu durum memuriyete atanmak için bekleyen adayları da zor durumda bırakıyor. Zira emekliliği gelen memurlar emekli olmak yerine çalışmaya devam ediyor ve boş kadro açılmıyor. Böyle olunca kamu kurumlarında verimlilik ve dönüşüm azalıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@