MHP Lideri Devlet Bahçeli Önerisi Bomba Etkisi Yarattı.

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçelinin Büyükşehir Belediye Başkanlarını doğrudan doğruya halkın seçmesiyle birlikte İlçe Belediye Başkanlarını da, Seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Seçsin Kanun mu oluyor...

SİYASET 10.04.2019, 16:01
MHP Lideri Devlet Bahçeli Önerisi Bomba Etkisi Yarattı.

Milliyetçi Harekat Partisi kurmayları Genel Başkanın önerisi üzerine çalışma başlattı. Bu çalışmalar şöyle, Vatandaşlarımız Büyükşehir Belediye Başkanını ve Belediye Meclis Üyelerini seçiyor. Bu seçim Büyükşehir sınırında kalan İlçelerin Belediye Başkanlarını koordinatör ataması yaparak ilçe Belediye hizmetlerini yürütülebilir.

Çalışmalardan bir diğeri ise Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlık seçimlerinde uygulaması olan Başkan ve Başkan Yardımcısının aynı pusulalarda yer almış olduğu sistemdir. Bu sistemin içinde olan Başkan ve Başkan yardımcısının aynı pusulada yer verilmesi ile mümkün olacağını söyledi.

Yukarıdaki önerileri ile MHP Lideri Devlet Bahçeli sözlerine şöyle devam etti. Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarını vatandaş tek pusulada seçmiş oluyor, dedi. MHP Kurmayları tarafından çalışmalarımız devam ediyor diyen Sayın Bahçeli ileriki tarihlerde TBMM kanun taslağı olarak sunabiliriz, dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)