MHP EYT’lilere Göz Kırptı

Milliyetçi Hareket Partisi 24 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesi içerisinde emeklilikte yaşa takılanlara reform konusuna yer verdi.

SİYASET 26.05.2018, 12:37 25.05.2018, 22:38
MHP EYT’lilere Göz Kırptı

Mağduriyetler Giderilecek

MHP tarafından hazırlanan seçim beyannamesi içerisinde emeklilikte yaşa takılanlar da yer aldı. Bu kapsamda mağduriyetlerin giderilmesi ve bu kimselerin emekli olmalarının önünün açılması konusunda gerekli adımların atılacağı beyanname içerisinde yer aldı.

MHP sadece EYT’lilere değil pek çok kesime ait düzenlemelere de yer verdi. Bu kapsamda kredi borcu olan ve bu borçlarını ödemekte zorlanan kimseler için de yapılandırmaya gidilmesi için çalışma yapılacağı konusuna değinildi. MHP bunlara ek olarak sınavsız üniversite düzenlemesine de yer verdi. Bu vaat kapsamında üniversitelere yerleşmede sınavın tamamen kaldırılması gündeme getirilmektedir. Ancak bunun nasıl yapılacağı konusunda ayrıntı bulunmamaktadır.

Son dönemlerde AK Parti tarafından getirilmesi planlanan sağlık çalışanlarına yıpranma payı konusu da MHP’nin seçim vaatleri arasında yer almaktadır. Ancak bu düzenlemede zaten sona yaklaşıldığını ifade edebiliriz.

MHP’nin seçim beyannamesi içerisinde yer alan önemli konulardan birisi de af oldu. Son dönemlerde sıkça tartışılan bu konuya AK Parti sıcak bakmasa da MHP getirmekte kararlı görünüyor. Bunun yanı sıra Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’yı hastanede ziyaret etmesi de olayın boyutunu daha da ileriye taşımıştır. Bu konuda af bekleyen pek çok kimsenin olduğunu da ifade etmek gerekir. Vatan hainleri hariç diğer kimselerin aftan faydalanmaları söz konusu olabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)