Meral Akşener: Kararım Kesindir

Seçimli olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kurultayda aday olmama kararım kesindir dedi.

SİYASET 25.07.2018, 20:41
Meral Akşener: Kararım Kesindir

Delegeler Aday Gösterecek Mi?

Akşener’in İstanbul’daki evinde İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ile Akşener arasında gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu. Türkkan, Akşener’in aday olmayacağını ancak Başkanlık Divanı ve delegeler tarafından aday gösterileceğini söyledi.

Akşener’in aday olmayacağım açıklamasının ardından partililerden %100 destek gelmesi ile Akşener ile görüşen Türkkan, Akşener’in kurmaylarından 72 saat süre istediğini aktardı. Bu sürede değerlendirmeler yapacak olan Akşener kararını açıklayacaktı. Ancak gelen son dakika açıklaması ile Akşener’in kararının kesin olduğu anlaşıldı.

Akşener Kararlı

Akşener ise sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında olağanüstü kurultayda aday olmama kararının kesin olduğunu ifade etti. Partinin yola yeni bir yönetim ile devam etmesi, kurumsallaşma sürecini tamamlaması ve yerel seçimlerde başarılı sonuçlar için doğru bir adım attığı kanaatinde olduğunu belirtti. Partinin kuruluşundan itibaren engellerle karşılaşmasına rağmen partinin Türk siyasetinde önemli bir yer edindiğini söyledi. Bayrağı devralacak olan arkadaşlara olan güveninin de tam olduğunu belirtti.

Akşener tüm partilileri kurultay sürecine ve partinin geleceğine yön verecek olan yeni yönetimi belirlemeye davet etti. Aday olacak arkadaşlara ise şimdiden başarılar diledi.

Akşener aday olmamakta kararlı olsa da İYİ Partili delegeler de Meral Akşener’i aday göstermekte kararlı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)