Merakla Beklenen KHK Ne Zaman Yayınlanacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın kamuda ihraç edileceklerin yer aldığı son KHK çıkacak söyleminin ardından herkes merakla beklemeye başladı.

SİYASET 08.07.2018, 15:40
Merakla Beklenen KHK Ne Zaman Yayınlanacak

Seçim sonrasında oldukça sakinleşen siyasi hava dün son Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan kamudan ihraç edilecek kişilerin listesinin KHK ile Resmi Gazetede yayınlanacağı açıklamasının ardından yüz binlerce kişi için gece boyuncu merak ve sıkıntı dolu bir süreç başladı.

Hatta gece boyunca birkaç defa Resmi gazete’nin yer aldığı internet sitesi aşırı yoğunluktan dolayı kullanılmaz hale gelmiştir. Çünkü hali hazırda özellikle Ordu ve polis teşkilatında açıkta bekleyen on binlerce insan bulunmaktadır. Bu kişiler akıbetini merak ederken bazı kişilerde adının olup olmadığını öğrenmek için saatlerce beklemek zorunda kaldı. Sabah Resmi Gazete’de çıkan KHK ise sadece Cumhurbaşkanlığı için maddeler yer almaktadır.

Başbakan’dan hazırlıklar Uzun Sürdü Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’a sorulan KHK sorusu üzerine; ‘’ Listeler kapsamlı olduğu için ve herhangi bir maddi hataya yer vermemek için yapılan çalışmalar uzun sürdür. Bu gece yetişmese bile en geç Pazartesi günü Kamu ihracı KHK açıklanacaktır. Bu konuda herkesin sağduyulu olmasını beklemekteyiz. Suçsuz olan hiç kimse bu KHK’de mağdur edilmeyecektir. Öte yandan ülkemizi bölmeye ve parçalamaya yönelik düşmanlarla ve içimizdeki hainlerle olan mücadelemiz asla son bulmayacak. Yeni yönetim sistemimiz ile bu süreç daha hızlı ilerleyecektir.’’ Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)