Meclis Açılınca MHP’nin İlk Gündemi Af Olacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı meclis çalışmalarına başlanması ile ilk kanun tekliflerinin af olacağını açıkladı.

Meclis Açılınca MHP’nin İlk Gündemi Af Olacak

ABD’ye Ateş Püskürdü

Konya İl Başkanlığında düzenlenen MHP parti bayramlaşması programında söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı, af için yasa teklifi sunacaklarını ifade etti.

Konuşmasında öncelikle ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma değinen Kalaycı, her senaryonun bozulacağını belirtti. Avrupa ve Amerika’nın Türkiye’ye karşı takındığı tutumu yakından izlediklerini belirten Kalaycı, demokrasi ve insan hakları gibi kavramları dilinden düşürmeyenlerin gerçek yüzünün ortaya çıktığını aktardı. Yunanistan’ın darbecilerin iltica talebini kabul etmesini de eleştirdi. Bunların bedelini ödeneceğini söyledi.

ABD’nin Türkiye’ye savaş açtığını aktaran Kalaycı, Trump ve yönetiminin kazdıkları çukura kendilerinin düşeceğini ifade etti.

Af Yeniden Gündemde

Seçim öncesi süreçte MHP kanadının sık sık dillendirdiği ancak AKP’nin gündemimizde yok dediği af yeniden gündeme geliyor.

MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan ve 24 Haziran seçimlerinde dile getirilen vaatlerin arkasında olduklarını söyleyen Kalaycı, bu vaatlerin peyderpey gerçekleşeceğini belirtti. MHP’nin kilit konumda olması sebebiyle yasama faaliyetlerinde daha etkin olacağını hatırlattı. Başta af olmak üzere tüm vaatlerin tek tek görüşüleceğini söyledi. AKP ile de af konusunda anlaşılacağını aktardı. Meclisin açılmasıyla gündeme gelecek ilk kanun teklifinin af olacağını belirtti. Af gelmesinin toplumsal bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE