Mansur Yavaş İhtiyaç Sahipleri İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahipleri için iftar verme kampanyası başlattı.

SİYASET 25.04.2020, 13:30
Mansur Yavaş İhtiyaç Sahipleri İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Evinde İftar Yapamayana Yardım Edilecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu Ramazan iftar çadırları kurulamayacağı için ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Korona virüs önlemleri nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşın evden çıkması yasaktır. Evinde yemek yapamayacak durumda olan yaşlılar ile dar gelirli olduğu için iftar masrafını karşılamayan vatandaşlar için kampanya başlatıldı. 

“Bir iftar da benden” adıyla başlatılan kampanya adına bir web sitesi açıldı. İhtiyaç sahipleri için iftar vermek isteyenler buradan bir iftar menüsü seçebilecektir. Bir menü en az 15 liradan başlamaktadır. Ödemeler büyükşehir belediyesine ait BELPA AŞ üzerinden yapılacaktır. İsteyenler çok sayıda iftar satın alarak daha çok kişiye yardım edebilecektir. 

Toplanan paralar ile BELPA AŞ tarafından iftar ve sahur için sıcak yemek hazırlanacaktır. Satılan menülere göre yapılan yemekler bizzat ihtiyaç sahiplerinin kapısına götürülecektir. İftar ve sahur saatlerinde sıcak yemek imkanı sağlanacaktır. Bağışta bulunan vatandaşlara da yemeğin teslim edildiği bilgisi ulaşacaktır. 

Kağıt Toplayıcıları Unutulmadı

Kovid 19’dan yakından etkilenen kağıt toplayıcılarının da çalışma imkanı yoktur. Geliri olmayan bu vatandaşlar da Ramazan’da unutulmadı. Belediyenin iftar yardımlarında öncelikle kağıt toplayıcıları ile 65 yaş üstü vatandaşlar düşünülecektir. Sonrasında ise ihtiyaç sahibi olanlar arasından belirlenen kişilere yemek götürülecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)