Koray Aydın’dan Büyük Gaf

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Koray Aydın, konuşmasında liderimiz Meral Akşener diyecekken yanlışlıkla liderimiz Devlet Bahçeli dedi.

SİYASET 29.07.2018, 23:25
Koray Aydın’dan Büyük Gaf

Hemen Düzeltti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in genel başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklamasının ardından İYİ Partili siyasiler anında harekete geçtiler. Toplu bir şekilde Akşener ile görüşen ve ardından da evinin önünde toplanan partililer sonunda Akşener’in kararını değiştirmeyi başardılar. Bunun duyurulması için kameralar karşısına geçen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ise büyük bir gafa imza attı.

Aydın, sayın liderimiz Devlet Bahçeli diyerek söze başladı. Hata yaptığını fark etmesinin ardından ise cümleye yeniden başlayarak sayın liderimiz Meral Akşener diye değiştirdi. Aydın, bu konuşmasında Akşener’in pazartesi günü görevinin başına geçeceğinin haberini verdi. Bu haberi vermesinin ardından ise Akşener’in evinin önünde toplanan kalabalık da dağıldı.

Neler Olmuştu?

İYİ Parti’nin bugüne gelmesinin ardında Afyon’da yapılan Çalıştay ve 24 Haziran seçimleri yatıyor. Seçimlerde istenilen ve beklenen başarının elde edilememesinden rahatsız olan bazı kimseler Akşener’i hedef alırken Çalıştayda da kavga çıkmıştı. Bunun üzerine ise Akşener görevini bırakma kararı aldı. Bu kararını sosyal medya üzerinden açıklayan Akşener’in görevine hemen geri dönmesi beklenirken yaptığı diğer açıklamalarda da bu kararının arkasında durmuştu. Ancak partililer ve seçmenlerden gelen yoğun istek üzerine Akşener yeniden görev başına geçmeyi kabul etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)