Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Albayrak’a Destek Telefonu

4. çocuğunu kucağına alan Bakan Albayrak’ın eşi hakkında sosyal medyada yapılan çirkin yorumlardan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’ndan Esra Albayrak’a destek telefonu geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kızına ve damadına destek oldu...

SİYASET 01.07.2020, 19:25
Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Albayrak’a Destek Telefonu

Kılıçdaroğlu Destek Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı ile evli olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz gün 4. Çocuğunu kucağına aldı. Bu olayı Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Ancak sosyal medyada bazı çirkin ve hakarete varan sözler saf edilince olay yargıya taşındı.

Siyasiler de bu olayda Albayrak ailesinin yanında yer alarak desteklerini açık olarak belli etti. Son olarak tutuklu Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a destek vermesi ile gündem olan Selvi Kılıçdaroğlı, Esra Albayrak’ı arayarak yanında olduğunu belirtti ve doğumu için tebriklerini iletti. Bu telefon görüşmesi Selvi Kılıçdaroğlu’nun her çevreye eşit durduğu mesajı olarak yorumlandı.

Gözaltılar Devam Ediyor

Başak Demirtaş da Esra Albayrak için destek mesajı yayınladı. Kadınlara yönelik saldırgan tavırları kınadığını belirtti ve doğumun ötürü tebriklerini iletti. Bu çirkin tavırlara karşı hep birlikte müdahale edilmesini istedi.
Olayla İlgili 11 Kişiye Gözaltı.

Esra Albayrak’a hakaret içeren mesajın Mersin’den bir kişi tarafından atıldığının belirlenmesi ile gözaltılar başladı. Mesajı destekleyen ve benzer paylaşımlar yapan 10 kişi daha hakaret suçlamasından gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kızı ve damadına moral verdi. Sosyal medyada ahlak ve etik kurallarına uymayı sağlayacak bir yasa ihtiyacının olduğunu açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)