Kılıçdaroğlundan 15 Temmuz Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı münasebetiyle önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 15.07.2018, 22:56
Kılıçdaroğlundan 15 Temmuz Açıklaması

Direnme Hakkı Kullanıldı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’un demokrasiye yönelik bir darbe girişimi olduğunu ve vatandaşların direnme haklarını kullanarak bu darbeyi önlediklerini ifade etti. Kılıçdaroğlu Meclis’in de tek bir vücut olarak darbeye karşı koyduğunun da altını çizdi. Kılıçdaroğlu sokağa çıkan vatandaşları, meclise sahip çıkan milletvekillerini birer demokrasi kahramanı olarak niteledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları 15 Temmuz darbe girişimine karşı nasıl bir tutum sergilediğinin de bir nişanesi olarak kabul edildi. Zira bazı çevreler tarafından sert eleştirilere maruz kalan Kılıçdaroğlu’nun darbeyi desteklediği ima edilmişti.

81 İlde Etkinlikler

15 Temmuz darbe girişiminin akamete uğratılmasının 2. Yıldönümünü kutlamak üzere 81 ilde etkinlikler düzenlendi. Belediyeler, sivil toplum örgütleri ve çeşitli kuruluşlar tarafından organize edilen bu etkinliklere vatandaşlar da büyük bir katılım gösterdi. Camilerden okunan salalar ve mevlid-i şerifler ile 15 Temmuz gecesinin yeniden hatırlatılması da sağlandı.

15 Temmuz günü şehit olanlar ile gaziler de unutulmadı. Şehit aileleri de hayırla yad ve misafir edildi. Böylelikle 15 Temmuz günü yaşanan vahim ihanetin yeniden yaşanmaması için dersler de alınmış oldu. Ülkemizin gelecek zaman dilimi içerisinde böylesi bir ihanet ile karşı karşıya kalmaması için de tüm herkes dua etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)