Kılıçdaroğlu: Ne Krizi Kardeşim, Bizde Kriz Zaten Vardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ile kötü ilişkiler sebebiyle kriz çıktığı konusunda bizde kriz zaten vardı eleştirisini yaptı.

Kılıçdaroğlu: Ne Krizi Kardeşim, Bizde Kriz Zaten Vardı

Diğer Ülkelerde Kriz Çıkmıyor da Bizde Neden Çıkıyor?

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanan CHP Parti Meclisi (PM)’nden konuşma yapan Kılıçdaroğlu iktidara olan eleştirilerini dile getirdi. Açılış konuşmasında 30 Ağustos Zaferi'nin 96. Yılını kutlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra ise ülkenin sorunlarına değindi.

Amerikalı papazdan kriz çıktığı iddialarını eleştirdi. Trump papazı ister sen de vermezsin konu kapanır açıklaması yaptı. Dünyadaki diğer ülkelerden örnekler verdi. Trump’un Meksika sınırına duvar çekmesine rağmen kriz çıkmadığını, Merkel-Trump tartışmasında kriz çıkmadığını hatırlattı. Bir papaz meselesinden kriz çıkmadığını, bizde krizin zaten var olduğunu belirtti.

Hesapsız, kitapsız, basiretsiz bir yönetimin ülkeyi esir aldığını söyleyen muhalefet lideri, iktidara seslenerek yanlış yolda olduklarını ve ülkeyi bataklığa sürüklememelerini söyledi.

Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplansın

Kılıçdaroğlu üç ayda bir toplanması gereken Ekonomik ve Sosyal Konsey’in en son 5 Şubat 2009’da toplandığını hatırlattı. Bir an önce konseyin toplanarak sorunlarla yüzleşilmesi gerektiğini söyledi. Bu taleplerinin ise bilinçli olarak kabul edilmediğini belirtti.

Ülkenin geleceği için 13 maddelik bir açıklama yaptıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, bunların ülkenin ihtiyaçları olduğunu hatırlattı. Krizin asıl sebebinin hapisteki gazeteciler, devlette yok olan liyakat, yargının bağımsız olmaması gibi sebepler olduğunu aktardı.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:30
YORUM EKLE