KHK’lıların Oy Kullanmaması Gerektiği Açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ali İhsan Yavuz, kamu haklarından yasaklı olanların da oy kullanamaması gerektiğini açıkladı.

SİYASET 17.04.2019, 15:22
KHK’lıların Oy Kullanmaması Gerektiği Açıklandı

“Henüz Bu İddiada Bulunmadık”

İstanbul seçimlerinin tartışmalı bir hale gelmesinde ana konu başlığı KHK ile ihraç edilen eski kamu görevlileri oldu. İlk olarak kamu görevinden ihraç edilmiş ancak sonrasında görevine iade edilmiş kişilerin sandık başkanı olduğu ifade edilmişti. Sonrasında memur olmayanların dahi sandık başkanı oldukları belirtildi. Son olarak ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kamu haklarından mahrum olanların oy kullanamayacaklarını belirtti. Kanuni düzenlemede bu hükmün yer aldığını ifade eden Yavuz sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye genelinde uygulamanın bu şekilde olması gerektiğini ifade etti. 

KHK ile ihraç edilen kamu görevlileri ise haklarında herhangi bir yargı kararı olmadan terör örgütleri ile ilişkilendirilerek kamu haklarından mahrum bırakılmayı doğru bulmuyorlar. Nitekim bu kişilerden takipsizlik ya da beraat kararı alanların sayısı da azımsanacak kadar az değildir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Adsız 2 yıl önce
Yazıklar olsun..