Katar Emiri Külliye’de

Katar Emir'inin ziyaretinde çekilen fotoğrafta baş köşede yer alan tablo dikkatlerden kaçmadı.

SİYASET 15.01.2018, 23:03 15.01.2018, 23:55
Katar Emiri Külliye’de

Katar Emiri şeyh Temim bin Hamad Al Sani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından külliyede ağırlandı. Görüşmeye ilişkin bir kare de basına yansıdı. Bu karede Katar Dışişleri Bakanı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da yer aldı. Yuvarlak bir masa etrafında sohbet eden 4’lünün yanı sıra salonda yer alan diğer nesneler de dikkatlerden kaçmadı.

Baş Köşede O Tablo

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastanede yaralı bir vaziyetteyken ziyaret ettiği Binbaşı Necmettin Tetik’in kara kalem resminin de salonda yer alıyor olması dikkatlerden kaçmadı. Binbaşı Tetik bu karede küçük bir çocuğun elini ısıtmaya çalışıyordu. Bu fotoğraf Türk halkı tarafından da oldukça beğenilmiş ve hafızalara kazınmıştı. Erdoğan’a da hediye edilen bu tablonun baş köşede yer alıyor olması da onure edici bir davranış olarak yorumlandı.

GATA’da tedavi gören Binbaşı Necmettin Tetik Nusaybin’de görev sırasında yaralanmıştı. Çatışma neticesinde bir gözünü kaybeden kahraman Binbaşıyı Erdoğan hastanede ziyaret etmişti.

Katar Emiri ve Dışişleri Bakanı’nın ziyareti ile ilgili resmi bir açıklama yapılmaz iken görüşmenin ana başlıklarının ağırlıklı olarak ekonomi üzerine olduğu tahmin ediliyor. Zira görüşmede Berat Albayrak’ın da olması bu yöndeki tahminleri doğrular niteliktedir. Son zamanlarda yaşanan Katar’a ambargo durumu ve ardından daha da gelişen diplomatik ilişkiler ile Katar, aramızın en iyi olduğu ülkeler arasında yer almayı başardı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@