Karamollaoğlu Seçim Sonuçlarını Yorumladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini yorumladı.

SİYASET 30.06.2018, 16:36
Karamollaoğlu Seçim Sonuçlarını Yorumladı

"Dip Dalga Bekliyorduk Ancak Olmadı"

Saadet Partisi Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu seçim sonuçlarını değerlendirdi. Türkiye’de 81 milyonun kucaklaşma ihtiyacı olduğunu belirten Karamollaoğlu, yeni dönemde adalet, ahlak, eğitim ve ekonomi konuları üzerinde durulmasını temenni etti. Bu beklentilerini iktidarla da paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ı tebrik için telefonla aradığını belirtti.

Saadet Partisinin oylarıyla meclise milletvekili gönderilmesini yorumlayan Karamollaoğlu, vatandaşın tercihi olduğunu ve yapacak bir şey olmadığını söyledi. Bu durumla ilgili yemin töreninden sonra konuşacaklarını belirtti. Saadet Partisi olarak bekledikleri neticeyi göremediklerini söyleyen Karamollaoğlu, milletin iradesine saygı gösterdiklerini söyledi. Dip dalga beklediklerini ancak olmadığını söyledi. Seçimden önce dillendirilen dip dalga beklentisinin seçimlerde çıkmadığını söyledi.

Gerekirse Çekilirim.

Gazeteciler Karamollaoğlu’na parti genel başkanlığına devam edip etmeyeceği sorusunu da yöneltti. Devam etmesini istedikleri takdirde vazifeden imtina etmeyeceğini söyleyen Karamollaoğlu, eğer tereddüt varsa değişim gerekiyorsa da hiç tereddüt etmeden çekileceğini söyledi. Temel Karamollaoğlu’nun parti genel başkanlığına devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir talep yok. Seçimden sonra Temel Karamollaoğlu’nun görevine ilişkin parti tabanından herhangi bir ses yükselmedi.

Milletvekili seçimleri için kurulan millet ittifakının devam edip etmeyeceği de soruldu. Karamollaoğlu mahalli seçimlerde ittifak konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi.


 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)